STPS20150CT
  • 1
Description : STPS20150CT TO-220-3
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
STMicroelectronics
Product Category: Schottky Diodes & Rectifiers
RoHS: Details
Schottky Rectifiers
Through Hole
TO-220-3
Dual Anode Common Cathode
Si
20 A (2 x 10 A)
150 V
1 V
180 A
5 uA
- 65 C
+ 175 C
STPS20150C
Tube
Brand: STMicroelectronics
Height: 9.15 mm
Length: 10.4 mm
Product Type: Schottky Diodes & Rectifiers
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Termination Style: Through Hole
Type: Schottky Rectifier
Width: 4.6 mm